13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 1-4 Şubat tarihleri arasında İzmir’de

2017 yılında, 700’ün üzerinde ulusal ve uluslararası katılımcı firma, 248 bin ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olma özelliğini sürdüren “AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, Türk tarımını Dünya tarımı ile bir kez daha buluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründe önemli bir yere sahip olan İzmir’de, 12 yıldır başarı ile düzenlenen “Agroexpo”,  13’üncü yılında yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerini ağırlayacak.

1 – 4 Şubat 2018 tarihlerinde Orion Fuarcılık ev sahipliğinde, Fuar İzmir Gaziemir alanında düzenlenecek olan 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ana teması “Tarım 4.0” olarak belirlendi.

Endüstri 4.0 ile birlikte gelen akıllı tarım teknolojilerini kapsayan Tarım 4.0, Türkiye tarım sektörüne en hızlı ve en doğru şekilde tanıtılması amacıyla, fuarın ana teması olarak işlenecek. Fuar kapsamında gerçekleştirilecek projelerle ilgili yurtiçinden ve yurtdışından birçok önemli kurum ve kuruluşla işbirliği yapılarak konunun uzman isimleriyle beraber modern ve bilimsel teknikler tanıtılacak.

Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda bu yıl ilk kez açılacak olan Süt, Et ve Teknolojileri Özel Holü kapsamında başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Ege İhracatçılar Birliği ve SETBİR’in destekleriyle Süt ve Et Zirveleri düzenlenecek.

Fuarın ilk günü olan 1 Şubat 2018 Perşembe günü Et Zirvesi, fuarın 2. günü olan 2 Şubat Cuma günü ise Süt Zirvesi gerçekleşecek.

1 – 4 Şubat 2018 tarihlerinde yerli ve yabancı firmaların 60 ülkeden 285 bin ziyaretçi ile buluşması öngörülmekle beraber, düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile Türkiye’nin bütün bölgelerinden ve yurtdışından üreticilerin ve sektör temsilcilerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuar hakkında detaylı bilgi almak için www.agroexpo.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynakça: http://www.fidebirlik.org.tr/duyurular/izmir-tarim-fuari-2018/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir